С успешно проведени състезания приключи първият етап от Ученическите игри за учебната 2025/2026 година на територията на район „Младост“. Надпреварите преминаха при силна конкуренция, отлична организация и изявен спортен дух от страна на участниците.След оспорвани срещи право да продължат към втория етап на игрите заслужено извоюваха следните училища:
- ТУЕС
- 128 СУ „Алберт Айнщайн“
- 131 СУ „Кл. Арк. Тимирязев“
- 125 СУ „Боян Пенев“
- 144 СУ „Народни Будители“
- 81 СУ „Виктор Юго“
- 10 СУ „Теодор Траянов“
- 145 ОУ „Васил Априлов“
- 39 СУ „Петър Динеков“
Отборите демонстрираха отлична подготовка, дисциплина, спортсменство и екипност – качества, които са в основата както на спортните успехи, така и на изграждането на активни и отговорни млади хора. Районната администрация поздравява всички ученици, преподаватели и ръководства на училищата за положения труд и достойното представяне.Благодарност изразяваме и към родителите и треньорите за подкрепата и ангажираността към развитието на децата.Пожелаваме успех на класиралите се отбори във втория етап на Ученическите игри. Убедени сме, че те ще продължат да представят достойно район „Младост“ и да защитават постигнатите резултати със същия устрем и спортсменство.