С успешно проведени състезания приключи първият етап от Ученическите игри за учебната 2025/2026 година на територията на район „Младост“. Надпреварите преминаха при силна конкуренция, отлична организация и изявен спортен дух от страна на участниците.След оспорвани срещи право да продължат към втория етап на игрите заслужено извоюваха следните училища:

  • ТУЕС
  • 128 СУ „Алберт Айнщайн“
  • 131 СУ „Кл. Арк. Тимирязев“
  • 125 СУ „Боян Пенев“
  • 144 СУ „Народни Будители“
  • 81 СУ „Виктор Юго“
  • 10 СУ „Теодор Траянов“
  • 145 ОУ „Васил Априлов“
  • 39 СУ „Петър Динеков“

Отборите демонстрираха отлична подготовка, дисциплина, спортсменство и екипност – качества, които са в основата както на спортните успехи, така и на изграждането на активни и отговорни млади хора. Районната администрация поздравява всички ученици, преподаватели и ръководства на училищата за положения труд и достойното представяне.Благодарност изразяваме и към родителите и треньорите за подкрепата и ангажираността към развитието на децата.Пожелаваме успех на класиралите се отбори във втория етап на Ученическите игри. Убедени сме, че те ще продължат да представят достойно район „Младост“ и да защитават постигнатите резултати със същия устрем и спортсменство.