На 11 май (понеделник) предстои втората кампания по обработка срещу кърлежи на общите зелени пространства, включително междублоковите пространства, парковете, градините и ивиците край основните пътни артерии в района.


Дейностите по косене бяха предварително съобразени с обработките през месец май и приключиха в началото на месеца, за да се осигури максимален ефект от третирането.


Графиците за пръскане са подготвени от Столична община като възложител, а контролът върху дейностите се осъществява от Столичната регионална здравна инспекция и районната администрация.


Обработките срещу кърлежи ще бъдат извършени през нощта или в ранните часове на 11 май. Затова молим всички жители на района да бъдат внимателни и да спазват карантината като избягват зелените пространства поне 24 часа след обработката, особено граждани с деца и домашни любимци!


Важно! Поради променливите метеорологични условия има възможност пръскането да се измести за следващата възможна дата без валежи